- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Absolwentka Sienkiewicza
Rocznik 1990

Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Imię:Katarzyna
Drugię imię:
Nazwisko:Bystra
Klasa:IV c
Wychowawca:brak danych
Data ur.:brak danych
Miejsce ur.:brak danych
Dawny adres:brak danych
Kontakt:brak danych
Opis:Urodziła się 20 kwietnia 1971 roku w Częstochowie jako córka Elżbiety i Mariana. Wychowywała się w rodzinie nauczycielskiej. Mama uczyła fizyki, a Ojciec wychowania fizycznego. Z jednej strony umysł ścisły, z drugiej zaś prawdziwy hart ciała i duszy. W latach 1986 – 1990 uczęszczała do IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie do klasy o profilu matematyczno – fizycznym. Po skończeniu liceum podjęła studia na WSP w Częstochowie.
Tytuł magistra uzyskała w roku 1995 z matematyki na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie.
Katarzyna Bystra jest niewątpliwie jedną z najwybitniejszych postaci świata osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy w Polsce. Bezwarunkowo poświęca ona swoje całe życie dla człowieka słabego i ubogiego.
Z osobami niepełnosprawnymi i działającym już "Betel" zaznajomiła się
za przyczyną Duszpasterstwa Akademickiego "Emaus" w Częstochowie. W to
środowisko wprowadziła ją koleżanka Anna Chojnacka. Katarzyna początkowo uczestniczyła w spotkaniach integracyjnych z osobami niepełnosprawnymi ruchowo w duszpasterstwie, a później w wyjazdach wakacyjnych. Prawdziwy przełom rozpoczęła się od Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wraz z osobami niepełnosprawnymi w roku 1992. Jesienią tegoż roku, będąc na drugim roku studiów, założyła wraz z Anetą Bogusławą Czerniak z d. Blecharczyk pierwszy dom typu rodzinnego z osobami niepełnosprawnymi. Mieszkały z nimi dwie osoby niepełnosprawne: Teresa Pospieszalska i Adam Czarnecki. Wkrótce Katarzyna założyła odrębny dom, w którym zamieszkała z upośledzonymi umysłowo Krzysztofem Szymańskim, Mirosławem Kaczmarkiem, Stanisławem Mygą i legendarnym Tomkiem Kaczmarkiem, jeżdżącym na wózku inwalidzkim. Za przyczyną Katarzyny powstały kolejne małe wspólnoty życia. W 1996 roku przejęła budynek po byłej
szkole we Władysławowie, a w 1997 roku oddała go do poświęcenia i oficjalnego otwarcia Księdzu Arcybiskupowi Stanisławowi Nowakowi jako Dom Dobrego Pasterza z przeznaczeniem na dom mieszkalny dla niepełnosprawnych sierot społecznych. Katarzyna Agnieszka Bystra na przestrzeni tych lat założyła szereg wspólnot, których dziś trudno już zliczyć. Połowa ich nie przetrwała czasu. Szereg bowiem takich domów miało charakter czasowy. Dziś jednak trudno oderwać osobę Katarzyny od historii funkcjonujących domów w
ramach Federacji Wspólnot Życia, wchodzącej w skład rodziny "Betel".
Od 2001 roku Katarzyna Agnieszka Bystra prowadzi Dom Chleba Powszedniego z osobami niepełnosprawnymi w Działoszynie. Prócz historii domów, Katarzyna Agnieszka Bystra jest założycielem wielu organizacji dobroczynnych i wspólnot z osobami
niepełnosprawnymi. W związku z dużym rozwojem "Betel", w roku 1996 organizuje ona i współtworzy do dnia dzisiejszego Radę katolickiego ruchu dobroczynnego "Betel", która czuwa nad prawidłowym wzrostem wszystkich organizacji, grup i wspólnot skupionych w rodzinie "Betel".
Prócz tego jest szefem grup skupionych w ramach Federacji Wspólnot Spotkania, a także prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Charytatywnego.

[Komentarze (1)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -





Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych