- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Absolwent Sienkiewicza
Rocznik 1949

Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Imię:Zbigniew
Drugię imię:Stanisław Antoni
Nazwisko:Pytlewski
Klasa:mat - fiz.
Wychowawca:prof. Józef Wójcicki
Data ur.:8 września 1930 r.
Miejsce ur.:Koniecpol
Dawny adres:Koniecpol
Kontakt:Częstochowa
ul. Worcella 26 m 16034 361 23 97 albo 94
Opis:Po ukończeniu nauki na wydziale matematyczno - fizycznym w szkole ogólnokształcącej stopnia licealnego zdał egzamin dojrzałości. Świadectwo Dojrzałości otrzymał 13 maja 1949 r.

Szkołę podstawową ukończył w Koniecpolu w 1943r. Następnie uczęszczał na tajne komplety Gimnazjum i Liceum Ziem Zachodnich im. Stanisława Konarskiego, Oddział w Koniecpolu w którym przerobił materiał pierwszej i drugiej klasy typy ogólnokształcącego.
W latach 1945-1946 ukończył trzecią i czwartą klasę w I Państwowym Koedukacyjnym Gimnazjum i Liceum w Radomsku; Filia w Koniecpolu. Filia ta prowadziła nauczanie wyłącznie z zakresu klas gimnazjalnych. Następnie podjął naukę w Państwowej Szkole Ogólnokształcącej im. H. Sienkiewicza w Częstochowie w której w maju 1949r. uzyskał świadectwo dojrzałości.
Po ukończeniu szkoły średniej próbował dostać się na akademię Górniczą w Krakowie. Zastał umieszczony na liście rezerwowej na 12 miejscu. Ponieważ w Częstochowie tworzyła się Wyższa Szkoła Inżynierska wobec tego wycofał swoje dokumenty z Krakowa i złożył je na częstochowskiej uczelni. Był w pierwszym roczniku tej uczelni. Po studiach w 1953r. podjął pracę w Zjednoczeniu Przemysłowym Budowy Huty im. B. Bieruta w Częstochowie jako zastępca kierownika Bazy Sprzętu.
W latach 1958-1960 pracował w Centrali Wytwórczości i Handlu „Ars Christiana” o/Częstochowa jako kierownik zakładu produkcji metalowej. W latach 1960-1981 pracował w Kombinacie Budowlanym w Częstochowie jako kierownik Działu Mechanicznego a następnie dyrektor Zakładu Produkcji Pomocniczej i następnie jako dyrektor Zakładu Transportowo Sprzętowego. W latach 1982-1991 pracował w Spółdzielni Rzemieślniczej Drzewno Budowlanej w Częstochowie na stanowisku dyrektora Spółdzielni.
W 1991r. przeszedł na rentę a następnie na emeryturę.
Był w grupie osób które pod koniec lat siedemdziesiątych podjęły inicjatywę budowy Ośrodka Sportów Konnych „Pegaz” na Mirowie a następnie zrealizowały tę inicjatywę – budowę.
Posiada wiele odznaczeń w tym:
- Złoty Krzyż Zasługi,
- Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski,
- Złota Odznaka za zasługi dla woj. Częstochowskiego,
- Złota Odznaka za zasługi dla Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych,
- Brązowy Medal za zasługi Łowieckie.



[Komentarze (0)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -





Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych