- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Absolwent Sienkiewicza
Rocznik 1965

Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Imię:Jan
Drugię imię:Konrad
Nazwisko:Szyma
Klasa:brak danych
Wychowawca:brak danych
Data ur.:brak danych
Miejsce ur.:brak danych
Dawny adres:brak danych
Kontakt:brak danych
Opis:Podczas studiów aktywnie uczestniczył w pracach koła naukowego Sekcji Metaloznawstwa i Obróbki Cieplej. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę zawodową w zakładach Elektromaszynowych "EMA-CELMA" - Cieszyn, Zakład Elektrometalurgiczny "Blachownia" na stanowisku samodzielnego metalurga, gdzie pracował do 1974 r. Następnie był kierownikiem Samodzielnej Sekcji Postępu Technicznego i Racjonalizacji w Częstochowskim Przedsiębiorstwie Instalacji Przemysłowych, następnie głównym specjalistą ds. wynalazczości pracowniczej w Międzyzakładowym Klubie Techniki i Racjonalizacji Budownictwa w Częstochowie.

Za swoją pracę i projekty racjonalizatorskie otrzymał odznakę honorową MKTiRB. W 1975 r. rozpoczął pracę na stanowisku Inspektora Wojewódzkiego w Urzędzie Wojewódzkim w Częstochowie, a w latach 1976-1982 pełnił funkcję wiceprezesa Wojewódzkiej Federacji Sportu w Częstochowie.Za całokształt pracy został wyróżniony odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej. W 1980 r. został wyróżniony odznaką "Za zasługi dla województwa częstochowskiego".

W latach 1982-1990 pracował w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Turystycznym "Jura" w Częstochowie, a od 1990 do 2003 r. był współwłaścicielem Przedsiębiorstwa Produkcyjno Handlowo Usługowego w Częstochowie.

W 2003 r. został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego sp zoo. w Sobuczynie. Uzyskał Świadectwo Kwalifi kacji w Zakresie Gospodarowania Odpadami. Ukończył kurs dla kandydatów na członków zarządów i rad nadzorczych spółek prawa handlowego. Jako Prezes Zarządu dostosował gospodarkę odpadami do przepisów UE poprzez budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów i pozyskanie na ten cel środków fi nansowych z EFRR w ramach ZPORR. Zakład wykorzystuje gazy składowiskowe do produkcji en. elektr, oczyszczanie odcieków następuje za pomocą odwróconej osmozy, wdrożony został Zintegrowany System Zarządzania w zakresie: Jakości (ISO 9001), Środowiska (ISO 14001), BHP (PN-18001)

Obecnie pełni również funkcję przewodniczącego Stowarzyszenia Przyjaciół Gaude Mater w Cz-wie oraz jest członkiem zarządu Ligi Miejskiej w Częstochowie. W 2005 r, został nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką "Zasłużony Działacz Kultury". Także w 2005 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką AZS, Nagrodami WFOŚ I GW w Katowicach za osiągnięcia ekologiczne. Otrzymał również tytuły: Międzynarodowy Mistrz Ekologii Eko-2005, wyróżnienie "Klubu Czystego Biznesu" za wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania.

Informacje zaczerpnięte ze strony :
http://swpcz.mim.pcz.czest.pl/?mode=integrational_promotional_club&m=szyma_jan_konrad

Jan Konrad Szyma urodził się 7 marca 1947r. w Częstochowie. W roku 1965 ukończył Liceum im. H. Sienkiewicza w Częstochowie, a następnie l października 1965 roku rozpoczął studia na Politechnice Częstochowskiej na Wydziale Metalurgicznym.
24 marca 1971 roku obronił pracę magisterską: „Wpływ parametrów obróbki cieplnej na grubość i przyczepność zgorzeliny na rurach kotłowych ze stali 15 HM i 16 M
w warunkach Huty” i uzyskał dyplom magistra inżyniera metalurga spec. Metaloznawstwo
i obróbka cieplna.
Podczas studiów aktywnie uczestniczył w pracach koła naukowego Sekcji Metaloznawstwa i Obróbki Cieplnej. Aktywnie także działał na rzecz kultury fizycznej, był członkiem Zarządu AZS Częstochowa, kierownikiem Sekcji Piłki Nożnej AZS Częstochowa którą reaktywował w roku 1968. Działał także na rzecz rozwoju kultury w środowisku akademickim. Był członkiem zespołu teatru studenckiego przy Politechnice Częstochowskiej.
Po ukończeniu studiów l października 1971 r. rozpoczyna pracę zawodową w Zakładach Elektro-Maszynowych „EMA-CELMA” - Cieszyn Zakład Elektro - Metalurgiczny „Blachownia” na stanowisku Samodzielnego Metalurga gdzie pracuje do 15 marca 1974r.
Od 16 marca 1974r. do 14 lipca 1974r. był kierownikiem Samodzielnej Sekcji Postępu Technicznego i Racjonalizacji w Częstochowskiem Przedsiębiorstwie Instalacji Przemysłowych. Od 15 lipca 1974 do 15 lipca 1975r. był Głównym Specjalistą
ds. Wynalazczości Pracowniczej w Międzyzakładowym Klubie Techniki i Racjonalizacji Budownictwa w Częstochowie. Podczas swojej pracy przyczynił się do wdrożenia wielu interesujących i przynoszących duże efekty ekonomiczne wniosków i projektów racjonalizatorskich. Praca mgr inż. Jana Konrada Szymy była bardzo wysoko oceniana
i 28 lutego 1975 r. Zarząd MKTiRB w Częstochowie przyznał odznakę Honorową MKTiRB w uznaniu zasług położonych dla rozwoju ruchu racjonalizatorskiego.
16 lipca 1975r. rozpoczyna pracę na stanowisku Inspektora Wojewódzkiego w Urzędzie Wojewódzkim w Częstochowie, a od l lipca 1976r. do 23 października 1982r. pełni
z wyboru funkcję Wiceprezesa Wojewódzkiej Federacji Sportu w Częstochowie.
Podczas pracy zarówno w Urzędzie Wojewódzkim jak i Wojewódzkiej Federacji Sportu
w Częstochowie dba o rozwój nowych inwestycji sportowych na terenie województwa częstochowskiego. Za swoją pracę zawodową, społeczną 12 listopada 1980r. zostaje odznaczony odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej nadaną przez Główny Komitet Kultury Fizycznej i Sportu. 20 grudnia 1980r. postanowieniem prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Częstochowie zostaje odznaczony odznaką za zasługi
dla województwa częstochowskiego. Posiada wiele najwyższych odznaczeń Polskich Związków Sportowych i Polskiej Federacji Sportu w tym nadane w 1980r. Złota Odznaka Polskiego Związku Szachowego i Złota Odznaka Polskiego Związku Piłki Nożnej. Od 24 października 1982r. do 30 czerwca 1990r. jest zatrudniony w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Turystycznym „Jura” w Częstochowie, a od l czerwca 1990r. do 30 marca 2003r. jest współwłaścicielem Przedsiębiorstwa Produkcyjno- Handlowo-Usługowego w Częstochowie. l kwietnia 2003r. Prezydent Miasta Częstochowy dr inż. Tadeusz Wrona powołuje mgr inż. Jana Konrada Szymę na stanowisko Prezesa Zarządu Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Sobuczynie. 30 maja 2003r. uzyskuje Świadectwo Kwalifikacji w Zakresie Gospodarowania Odpadami stwierdzające, że posiada na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej kwalifikacje w zakresie składowania odpadów. 13 marca 2005r. kończy kurs dla kandydatów na członków Zarządów i Rad Nadzorczych spółek prawa handlowego. W Częstochowskim Przedsiębiorstwie Komunalnych Sp. z o.o. stawia na rozwój, nowe inwestycje, nowoczesny sprzęt specjalistyczny.
Realizuje cel przystosowania gospodarki odpadami w subregionie częstochowskim
do przepisów Unii Europejskiej poprzez pozyskanie środków europejskich kolejno w programach ZPORR, RPO, POIiS jako dofinansowanie nowych inwestycji, w tym budowy nowoczesnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów i systemu selektywnej zbiórki odpadów.
Zarządzanie firmą opiera na wdrożonych:

[Komentarze (0)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -





Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych