- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Absolwent Sienkiewicza
Rocznik 1938

Imię:Bogumił
Drugię imię:
Nazwisko:Korombel
Klasa:VIII
Wychowawca:prof. Andrzej Chłap
Data ur.:7 listopada 1918 r.
Miejsce ur.:Osiny
Dawny adres:Poraj
Kontakt:brak danych
Opis:Ojciec Józef był właścicielem sklepu.

30 maja w 10 rocznicę ukończenia Gimnazjum im. H. Sienkiewicza odbył się zjazd absolwentów szkoły, którzy świadectwa maturalne otrzymali w 1938 roku. W programie odbyło się nabożeństwo, następnie w szkole profesorów i kolegów przywitał Bogumił Korombel, następnie głos zabrał ksiądz Piotr Sobański, wychowawca klasy profesor Andrzej Chłap i dyrektor szkoły Kazimierz Sabok. Zjazd zakończył się wspólnym obiadem w " Polonii ".
Zjazd absolwentów Gimnazjum Sienkiewicza, Życie Częstochowy 1948 nr 139, s. 3 ( 22 maja )


Korombel Wiesław Bogumił ( 1918 – 2008 ), ekonomista i inżynier. Ur. 7 XI 1918 w Osinach k. Poraja. Uczęszczał do Gimnazjum im. H. Sienkiewicza. Jego wychowawcą był Andrzej Chłap. Absolwent z 1938 r.
W 1948 r. uczestniczył w zjeździe absolwentów sprzed dziesięciu lat. Na początku to właśnie on przywitał wszystkich zgromadzonych kolegów, nauczycieli, swojego wychowawcę i dyrektora Kazimierza Saboka
Zajmował kierownicze stanowisko w Dyrekcji Budowli Osiedli Robotniczych w Nowej Hucie, był dyrektorem Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie, członkiem Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, jednym z patronów "Piwnicy pod Baranami ".Był także twórcą Klubu Dyskusyjnego AMICIUS oraz członkiem Zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Powołania Muzeum Nowej Huty i Huty im. Tadeusza Sendzimira. Wielokrotnie odznaczany najwyższymi odznaczeniami państwowymi.

[Komentarze (2)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych