- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Absolwent Sienkiewicza
Rocznik 1961

Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Imię:Zygmunt
Drugię imię:Andrzej
Nazwisko:Stachurski
Klasa:brak danych
Wychowawca:prof. Antoni Jankowski
Data ur.:brak danych
Miejsce ur.:brak danych
Dawny adres:brak danych
Kontakt:brak danych
Opis:Świadectwo Dojrzałości wydano 12 czerwca 1961 roku.

Stachurski Zygmunt Andrzej, naukowiec . Ur. 2 III 1944 w Wieliczce. W 1957 – 61 uczęszczał do Liceum im. H. Sienkiewicza, wychowawcą był Antoni Jankowski. Po maturze rozpoczął studia na Wydziale Mechaniczno - Technologicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach, które ukończył w III 1967. Następnie pracował w Katedrze Budowy Maszyn Politechniki Śląskiej kolejno na stanowiskach stażysty, asystenta i starszego asystenta.
W 1969 przeszedł do pracy w przemyśle do Bialskich Zakładów Urządzeń Technicznych w Bielsku - Białej (starszy technolog w Dziale Głównego Technologa). W 1971 powrócił do pracy w Politechnice Śląskiej na stanowisko starszego asystenta, gdzie w 1978 obronił pracę doktorską.
Następnie przeszedł kolejne etapy awansu w pracy naukowej i dydaktycznej obejmując stanowiska adiunkta, starszego wykładowcy i docenta.
W 2009 przeszedł na emeryturę. Nie utracił jednak kontaktu z Uczelnią, gdzie w ramach części etatu lub umowy - zlecenia prowadzi wykłady z zakresu konstrukcji narzędzi skrawających i oprzyrządowania, a także obejmujące zagadnienia obróbki kół zębatych. Odznaczony w 1997 – odznaką „ Zasłużony dla Politechniki Śląskiej ”, 1999 – Srebrny Krzyż Zasługi, 2003 – Medal Komisji Edukacji Narodowej i 2008 – Medalem Złotym za Długoletnią Służbę.

[Komentarze (0)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych