- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Zmarła Cecylia Kruszyńska

Autor: Cieślak Aleksander
Data dodania: 13.07.2023 20:17:10

Kliknij aby powiekszyc zdjecie


Kliknij aby powiekszyc zdjecie


Kliknij aby powiekszyc zdjecie


Niestety do szkoły dotarła smutna wiadomość. 13 lipca 2023 zmarła Cecylia Kruszyńska, była nauczycielka języka angielskiego. W LO Sienkiewicza nauczała w latach 1973 - 2015.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę 15 lipca o godzinie 12.00 w kościele na cmentarzu Rocha.

Kruszyńska Cecylia (1949 - 2023) urodziła się 23 maja 1949 w Opolu. Rodzicami byli Zygmunt i Anna. W 1955 rodzina przeprowadziła się do Częstochowy. Tutaj w wieku siedmiu lat podjęła naukę w Szkole Podstawowej Nr 1. W 1969 ukończyła LO im. Karola Świerczewskiego w Częstochowie. W 1970 wyjechała do Anglii, gdzie ukończyła specjalny kurs nauczania języka angielskiego. W międzyczasie w 1973 ukończyła Studium Nauczycielskie w Częstochowie. Studia magisterskie z filologii angielskiej ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w 1981. W 1973 roku podjęła pracę zawodową w Szkole Podstawowej Nr 34, a także w III LO im. Wł. Broniewskiego i IV LO im. H. Sienkiewicza ( wszystkie szkoły w Częstochowie) W 1974 przeszła na cały etat w IV LO im. H. Sienkiewicza i pracowała nieprzerwanie do 2015, przechodząc na emeryturę. Należała do Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Zmarła 13 lipca 2023.

O śmierci Profesor Cecylii Kruszyńskiej można przeczytać również na stronie:

https://zdrowaczestochowa.pl/article/zmarla-cecylia-kruszynska/


A oto wspomnienie zamieszczone na stronie liceum:

Z wielkim żalem żegnamy i zachowujemy w serdecznym wspomnieniu, śp. Panią Profesor Cecylię Kruszyńską, długoletnią, cenioną Nauczycielkę języka angielskiego, troskliwą Wychowawczynię wielu pokoleń „Sienkiewiczaków”, sumiennego Opiekuna adeptów zawodu – dziś nauczycieli „Sienkiewicza”, Przyjaciela młodzieży, naszą drogą Koleżankę – kochaną Celinkę, Człowieka chrześcijańskiego zawierzenia, wrażliwego, mądrego i życiowego.
Nie mówimy „byłaś”, bo nadal jesteś i zawsze pozostaniesz w wiernej pamięci tych, którzy mieli możliwość spotkać Cię na swej drodze,osobę dającą ciepło życzliwości, zaufania, koleżeństwa, codziennego uśmiechu…
Mężowi, Córkom Agacie i Karolinie, Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Dyrekcja i Społeczność IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza.


[Komentarze (0)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych