- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Zmarła Maria Anzlema Kotyza - Olejniczak

Autor: Cieślak Aleksander
Data dodania: 24.08.2021 14:50:22

Kliknij aby powiekszyc zdjecie


Nie żyje Maria Olejniczak, przez szereg lat związana z częstochowskim Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji (od końca lat 70. była jego wicedyrektorem, a następnie – do 2007 r. – dyrektorem), absolwentka LO im. Sienkiewicza i Politechniki Częstochowskiej. Zmarła 7 sierpnia 2021. Miała 74 lata.

Urodziła się 24 stycznia 1947 roku w Częstochowie. Uczęszczała w Liceum im. H. Sienkiewicza do klasy XI b, której wychowawcą był profesor Roman Paszta. Po skończeniu liceum została studentka Politechniki Częstochowskiej. W roku 1970 ukończyła wydział Metalurgiczny politechniki. Zaraz po studiach podjęła parce w Biurze Projektowo – Konstrukcyjnym Mechanizacji Budownictwa „ ZREMB ”. Od ro ku 1979 najpierw była zastępcą dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie, a od roku 1991 naczelnym dyrektorem. Funkcje tę sprawuje aż do chwili obecnej ( 2006 ).
Za swoja pracę zawodową została wyróżniona w roku 1987 Brązowym Krzyżem Zasługi, jak również w roku 1998 - dyplomem Menadżera Sportu Studium Podyplomowego przy AWF Poznań.

[Komentarze (1)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych