- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Zmarła Irmina Majzner - Osuchowska

Autor: Cieślak Aleksander
Data dodania: 26.09.2019 14:25:21

Kliknij aby powiekszyc zdjecie


Kliknij aby powiekszyc zdjecie


21 września 2019 roku zmarła w wieku 84 lat nasza Pani Profesor Irmina Majzner - Osuchowska.
Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu św. Rocha w sobotę 28 września o godzinie 12.00.

Urodziła się 10 sierpnia 1935 roku w Częstochowie. Rodzicami jej byli Bronisław i Janina z domu Klimas. Ojciec zmarł w roku 1943, natomiast matka po ciężkiej chorobie zmarła w roku 1966.
Wychowaniem jej i siostry zajmowała się matka, która była nauczycielką. Po ukończeniu szkoły podstawowej Nr 22 w Częstochowie, zaczęła uczęszczać do LO im. J. Słowackiego w Częstochowie. Świadectwo dojrzałości otrzymała w roku 1955. Po zdaniu egzaminu wstępnego zaczęła uczęszczać na Studium Nauczycielskiego w Katowicach. 20 czerwca 1958 roku otrzymała dyplom ukończenia Studium Nauczycielskiego. Wkrótce rozpoczęła pracę w Liceum dla Wychowawczyń Przedszkoli, jako kontraktowy nauczyciel. W tym liceum pracowała do roku 1960.
Na skutek zmniejszenia liczby godzin i ilości klas w tymże liceum, została zatrudniona w IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie. W międzyczasie ukończyła kursy specjalistyczne dla nauczycieli liceów ogólnokształcących : semestralny kurs rysunku technicznego zorganizowanego na Politechnice w Gliwicach; 2 - letni kurs dla nauczycieli wychowania technicznego w liceach ogólnokształcących zorganizowanego przez Kuratorium Okręgu Szkolnego w Katowicach.
W roku 1960 ukończyła kurs korespondencyjny dla instruktorek i nauczycielek gospodarstwa domowego. Kurs zorganizował Zarząd Główny Ligii kobiet d/s Gospodarstwa Domowego w Warszawie.
W roku szkolnym 1964/65 uzupełniała etat w LO im. J. Słowackiego w Częstochowie
W roku 1973 została dodatkowo zatrudniona w wymiarze 6 godzin w Szkole Podstawowej Nr 22 w Częstochowie.
W opinii wystawionej przez Dyr. Puczyńską czytamy :
" Prowadziła w szkole lekcje rysunku i prac ręcznych dziewcząt ( szycie, haftowanie, roboty na drutach, z gliny, z tworzyw sztucznych itp. Prowadzi zajęcia w zakładach produkcyjnych, prace w metalu i drzewie. Jest nauczycielka, która lubi swój zawód, ma wdrożone nawyki estetyczne, umie zorganizować prace na lekcji.
Zmarła 21.09.2019 r. Pochowana będzie na cmentarzu św. Rocha

Niestety nie byłem w tym dniu w Częstochowie, więc nie ma zdjęć z pogrzebu Pani Irminy. Spotykałem się z nią dość często, bo mieszkała w pobliżu liceum. Malowała przepiękne kwiaty, niech JEJ zawsze towarzyszą w drugim życiu.

[Komentarze (1)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych