- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Weronika Murek ma szansę na Nike

Autor: Cieślak Aleksander
Data dodania: 17.09.2016 16:18:35

Kliknij aby powiekszyc zdjecie


Weronika Murek ( absolwentka z 2008 roku ) znalazła się w gronie siedmiorga finalistów nagrody Nike.

Urodzona w 1989 r. Weronika Murek ukończyła częstochowskie IV Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, obecnie mieszka w Katowicach. Za debiutancką "Uprawę roślin południowych metodą Miczurina" została nominowana do Paszportu "Polityki". Książka ta nazwana została jednym z najgłośniejszych literackich debiutów 2015 r.


Teraz Weronika Murek i jej opowiadania stoją przez szansą na Nike. Listę 20 nominowanych tytułów ogłoszono w maju, podczas Warszawskich Targów Książki. Obok powieści, prozy poetyckiej, wspomnień i eseju, na tej liście znalazły się cztery tomy wierszy i aż siedem zbiorów reporterskich. Z tej dwudziestki na początku września na łamach "Gazety Wyborczej" ogłoszono nazwiska siedmiorga finalistów.

Decyzję o tym, kto został laureatem, jury podejmuje w dniu wręczenia nagrody. Uroczysta gala zawsze odbywa się w pierwszą niedzielę października. Zwycięzca otrzymuje 100 tys. zł i statuetkę. Bezpośrednią transmisję z gali o godz. 20 rozpocznie TVN24.

Cały tekst: http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,48725,20688696,zwiazana-z-czestochowa-weronika-murek-ma-szanse-na-nike.html#ixzz4KWTdRwI5


Cały tekst: http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,48725,20688696,zwiazana-z-czestochowa-weronika-murek-ma-szanse-na-nike.html#ixzz4KWTWwr3m
[Komentarze (0)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych