- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

W ostatnim czasie zmarli - Życie z 11-12.01.2012

Autor: Cieślak Aleksander
Data dodania: 14.01.2012 14:10:27

Życie z 11 - 12.01.2012 r.
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Życie z 11 - 12.01.2012 r.

Częstochowskie ŻYCIE z 11- 12 stycznia 2012 roku zamieściło wykaz osób, które zmarły w ostatnim okresie. Wśród nich jest Przemysła Mastalerz, absolwent szkoły z 1947 roku.
Zmarł 18 listopada 2011 roku we Wrocławiu.

Urodził się 8 listopada 1925 roku w Częstochowie. Egzamin wstępny do szkoły średniej zdawał w czerwcu 1939 roku w sposób zasługujący na wzmiankę. W pierwszym dniu był egzamin z języka polskiego. Wypracowanie pisał na temat : " Co widzisz po drodze do szkoły ? ". Wypracowanie w sumie zajęło 2, 5 strony papieru prośbowego. Na drugi dzień przed egzaminem z matematyki komisja egzaminacyjna wywołała go na środek Sali i oświadczyła, że ma już zdany egzamin. Jego wypracowanie oceniono tak wysoko, że wystarczyło to do przyjęcia do szkoły. Po wojnie uczęszczał do Gimnazjum i Liceum im. H. Sienkiewicza w Częstochowie. Egzamin maturalny zdawał według programu matematyczno – Fizycznego. Świadectwo dojrzałości otrzymał 28 czerwca 1947 roku.
W swej pracy zawodowej zajmował się naukami chemicznymi.
W swej karierze akademickiej uzyskał wszystkie stopnie naukowe. Obecnie emerytowany profesor chemii. Odbywał staże zagraniczne, autor kilku podręczników akademickich.
Jest także promotorem wielu przewodów doktorskich
Mastalerz Przemysław jest autorem ponad 100 prac naukowych z dziedziny biochemii oraz autorem 5 podręczników akademickich. Na emeryturze zainteresował się problemami ekologicznymi i tak doszło do powstania kolejnej pracy „ Ekologiczne kłamstwa ekowojowników” ( 2000 rok ). Jest to rewelacyjna, "rewizjonistyczna" praca ukazująca ogrom pseudonaukowych kłamstw głoszonych przez ekologów – od ONZ do Greenpeace. Autor ukazuje ukryty, lewicowy przekaz tych poglądów oraz wysuwa bardzo poważne oskarżenie o ludobójstwo – zamierzonej śmierci i chorób milionów ludzi w Trzecim Świecie, spowodowanej "ekologiczną" działalnością rządów.

[Komentarze (0)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych